Japoński masaż twarzy

Japoński masaż twarzy oznacza „ drogę do naturalnego piękna” . Korzenie masażu sięgają XV wieku a pochodną masażu jest ANMA, który jest tradycyjnym systemem masażu w Japonii.

ANMA ma swoje znaczenie: AN- nacisnąć i pocierać – MA jest jedną z najstarszych form masażu w Japonii.

W Japonii piękno jest oznaką stanu zdrowia. Nawet najbardziej atrakcyjna twarz nie może być piękna jeśli dana osoba nie jest w pełni zdrowa. Japoński masaż twarzy to alternatywa dla zabiegów medycyny estetycznej – lifting bez skalpela.

Masaż trwa 1h i składają się na niego etapy:

1 etap: relaksujący – polega na masażu dekoltu, masażu i karku, które to bardzo wpływają na mięsnie naszej twarzy. Powoduje odprężenie ,uwalnia napięcia mięśni i mocno relaksuje.

2 etap: drenaż limfatyczny –  usuwanie toksyn. Wykorzystywanie technik drenujących w połączeniu z akupresurą, pobudzając poszczególne punkty na twarzy odpowiadające za stymulację wybranych obszarów twarzy. Drenaż limfatyczny zmniejsza obrzęki, wpływa na lepsze ukrwienie i przyspiesza pozbywaniu się toksyn z organizmu.

3 etap: lifting – to wykorzystanie zmiennych technik o różnym nasileniu i tempie i opracowywanie każdej zmarszczki z osobna.

4 etap: energetyczny – praca na punktach akupresurowych twarzy w celu zrównoważenia pracy głównych narządów wewnętrznych.

Efekty masażu:

  • Skóra odzyskuje młodzieńczy wygląd
  • Stymuluje metabolizm komórkowy co wpływa na regenerację skóry
  • Poprawia krążenie krwi przepływ limfy
  • Niweluje nadmierne napięcie szyi i karku
  • Usuwa toksyny, zanieczyszczenia i martwe komórki skóry
  • Reguluje bilans energetyczny całego ciała.