Reiki - zabieg energetyczny

Spokój wewnętrzny to stan umysłu . Akceptacja siebie w pełni i wdzięczność za każdy dzień życia to naprawdę jest szczęście  Jak często wspominam, ze piękny wygląd to przede wszystkim zdrowe nasze wnętrze. Balans ciała i umysłu oraz duszy. Znane są teraz techniki jogi, które nie tylko dbają o formę fizyczna ale i psychiczna. Czym jest Reiki? To energia miłości , dobra, zdrowia. To uniwersalna energia życiowa! Która dostraja człowieka do najwyższych dla niego wibracji i wprowadza na właściwe drogi ścieżki życiowej. Co daje Reiki? Przywraca balans między ciałem fizycznym a duchowym. Redukuje stres. Wpływa na prawidłowy przepływ energii życiowej na tzw meridiany, które są znane w ujęciu Akupunkury leczniczej a co za tym idzie harmonizuje wszystkie ośrodki czyli czakry. Energia Reiki to wpływ na polepszenie zdrowia pod każdym względem, emocjonalnym, fizycznym i mentalnym. Znane uczucie relaksu jak przy medytacji czy jodze ale o większej mocy!!!! Reiki ma swoje zasady. Trzeba kierować się tylko i wyłącznie miłością i chęcią pomocy innym i sobie rownież. Podczas terapii dotykam odpowiednie miejsca na ciele, co jest bardzo przyjemne w odbiorze. To cudowne, że można w tak piękny i lekki sposób czuć się lepiej i lepiej. Cudowna uzdrawiającą praca z energia, która wywodzi z kultury tybetańskiej. Reasumując , jeżeli przepływy energetyczne są w harmonii to zdrowe są narządy a tym samym nasze ciało i umysł. To wszystko łączy się z akupunktura, która tez działa natychmiast pozytywnie na organizm.

Reiki jest energią, która ma moc uzdrawiania. Odkrywca tej energii i zarazem twórca tej metody powiedział, że energia ta jest ukrytą metodą przywoływania szczęścia, duchowym lekiem na przeróżne choroby. Posługując się tą niesamowitą, uzdrawiającą energią, możemy uzdrowić swoje życie i doznać harmonii na wielu płaszczyznach naszego funkcjonowania.

Źródła Metody Mikao Usui wywodzą się ze starożytności. Już kilka tysięcy lat temu, sztuka ta była rozwijana i praktykowana. Głównym narzędziem pracy z reiki są dłonie. To poprzez dotyk, można przekazać potrzebującemu duchową energię życia.

Metoda pracy i uzdrawiania energią została stworzona przez Mikao Usui, Japończyka, buddystę, świeckiego mnicha i doktora literatury. To właśnie Usui, poprzez ciężką pracę oraz wiele fizycznych jak i duchowych wyrzeczeń, przywrócił starożytną sztukę uzdrawiania.

Praktyka metody uzdrawiania według Usui, oparta została na pięciu fundamentach, które z biegiem czasu nazwano Pięcioma Zasadami Reiki. Zasady te zostały wprowadzone przez twórcę systemu, Mikao Usui.

Czas trwania ok.   1 h. (stacjonarnie lub online).